Viegli lasīt

Saldus novads

Saldus novads atrodas Latvijas dienvidrietumu daļā, dienvidos robežojoties ar Lietuvas Republiku.

Saldus novadu veido Saldus un Brocēnu pilsētas un 19 pagasti – Blīdenes, Cieceres, Ezeres, Gaiķu, Jaunauces, Jaunlutriņu, Kursīšu, Lutriņu, Nīgrandes, Novadnieku, Pampāļu, Remtes, Rubas, Saldus, Šķēdes, Vadakstes, Zaņas, Zirņu un Zvārdes.

Novada platība ir 2179,9  km2, un tajā dzīvo 29613 iedzīvotāju (atbilstoši Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem uz 01.01.2021).

Novada centrs ir Saldus pilsēta, ko ar galvaspilsētu Rīgu savieno valsts galvenais autoceļš Rīga – Liepāja (A9), attālums no Saldus līdz Rīgai ir aptuveni 120 km, līdz Liepājai – 100 km, līdz Ventspilij – 110 km.

Saldus novadu dienvidos šķērso Kurzemes lielākā upe Venta – tā ietek Latvijas valsts teritorijā Ezeres pagastā, šķērso Nīgrandes un Zaņas pagastus, un tālāk ietek Skrundas novada teritorijā. Saldus pilsētai cauri tek Cieceres upe, kas iztek no Cieceres ezera. Ciecere tālāk šķērso arī Novadnieku, Lutriņu un Zirņu pagastu teritorijas.

Ievērojamākās Saldus novada ūdenstilpes ir Cieceres ezers, Saldus ezers, Remtes ezers, Baltezers, Odzēnu, Ķerkliņu un Svētaiņu ezeri, Sātiņu dīķi, Pakuļu, Kanavišķu un Vadakstes ūdenskrātuves, Zaņas un Ezeres dzirnavu dīķi.

Populārākie tūrisma objekti Saldus novadā ir Saldus Sv. Jāņa Evaņģēliski luteriskās draudzes baznīca un J. Rozentāla gleznas “Pēc dievkalpojuma” tēlu skulptūras, J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs, uzraksts “Saldus” Biļļu kalnā, Kalnsētas parks, Saldus ezera pludmale, Cieceres dabas taka, strūklaka “Medus piliens”, Saldus maiznieks un Saldus pārtikas kombināts, Tehnikas ceļš, Kapelleru nams un “Podnīca”, Cieceres ezera skatu tornis, Brocēnu Mežaparks un Gaisa takas, Brocēnu pludmale, cementa skulptūras Brocēnos un Blīdenē, Remtes muiža un parks, bišu drava “Kāres”, mini zoo “Silavas”, kuģītis “Zezer” Cieceres ezerā, Jaunauces pils, O. Kalpaka piemiņas vieta un muzejs “Airītes”, stacija “Airīte” un lauku sēta “Ziķi”, Kalnu kultūras nams, Kalnu dabas taka, Vadakstes muiža, Ezeres kultūrvēstures un novadpētniecības materiālu krātuve „Muitas nams”.

Saldus Tūrisma informācijas centrs atrodas Striķu ielā 3, Saldū. Telefona numurs: +371 63807443.

turisms.saldus.lv

Lūdzu atjauniniet savu pārlūkprogrammu

Jūsu Tīmekļa pārlūks nespēj pilnvērtīgi attēlot šo lapu, jo šī lapa ir būvēta balstoties uz moderniem Tīmekļa standartiem. Lai apskatītu šo lapu, aicinām Jūs izvēlēties kādu no modernajiem Tīmekļa pārlūkiem, kas pieejami zemāk.

Bezmaksas pārlūkprogrammas - visas pārlūkprogrammas nodrošina vienādas pamatfunkcijas un ir viegli lietojamas. Izvēlieties, kuru pārlūkprogrammu vēlaties lejupielādēt: