Sestdiena,  23. februāris,  2019
 
Vārda dienas:   Almants, Haralds
Saldus novads - MEDUS PILIENS KURZEMĒ
*
Šobrīd
+1.6°C
DR vējš 5 m/s
   
  Saldus novada būvvalde informē, ka saskaņā ar detālplānojuma izstrādi Lidlauka teritorijai Saldus pagastā, tiek rīkota iedzīvotāju sanāksme 26. februārī  plkst. 18.00, Avotu ielā 12, Saldū, lielajā zālē.
   
  28. februārī plkst. 19.00 Saldus novada domes priekšsēdētājs Māris Zusts aicina iedzīvotājus uz sarunu Zaņas pagastā.
   
  Saskaņā ar Saldus novada domes 2019. gada 24. janvāra lēmumu “Par SIA “Viduskurzemes AAO” pašvaldības kapitāla daļu pārdošanu”, Saldus novada pašvaldība paziņo par pašvaldībai piederošo kapitāla daļu pārdošanas procesa uzsākšanu, saskaņā ar kapitāla daļu pārdošanas noteikumiem.
   
  Dzimtās valodas dienas ietvaros, 21. februārī, Saldū norisinājās vēl nebijis Saldus novada pašvaldības un Latviešu valodas un literatūras skolotāju metodiskās apvienības organizētais pasākums – Diktāta rakstīšanas svētki.  
   
  Lai piedalītos ceļu satiksmē, t.sk., arī pirms pavasara darbu uzsākšanas, traktortehnika un tās piekabes jāsagatavo un jāuzrāda ikgadējai tehniskajai apskatei.
   
  19. februārī Latvijas Universitātē tika pasniegta "Ekselences balva”,  kas ir izveidota pēc uzņēmēju iniciatīvas, un to piešķir, novērtējot inovatīvus un izcilus skolotājus, par "Ekselences balvas” finālistēm kļūstot Saldus vidusskolas skolotājām –  bioloģijas skolotājai Antrai Bērziņai un ķīmijas skolotājai Vitai Banzenai!
   
  Vācijas pilsētā Diseldorfā 20. februārī norisinājās IAAF "World Indoor Tour” sacensības "PSD Bank Meeting” pasaules tūres pēdējais posms telpu vieglatlētikā.
   
  Filma "Klases salidojums" ir režisora Andreja Ēķa un filmu "Svingeri" un "Blēži" radošās komandas jaunākā un līdz šim bezkaunīgākā filma – atklāts stāsts par trīs vīru draudzību, kas izturējusi pusgadsimta laika pārbaudi.
   
  Saldus novada pašvaldība piedāvā projekta ietvaros topošajiem vecākiem apmeklēt bezmaksas semināru ciklu.
   
  Lielā Talka aizsāks jaunu desmitgadi ar jaunām vēsmām vides domāšanā. Šogad Lielā Talka notiks 27.aprīlī un tajā aicināsim cilvēkus ne tikai vākt atkritumus, bet arī tos vācot šķirot.
   
  Kurzemes NVO centrs aicina biedrību un nodibinājumu vadītājus, grāmatvežus un citus interesentus piedalīties divos bezmaksas semināros:
   
  Saldus novada pašvaldība īsteno Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam projektu Nr. LLI-323 HANDICRAFTS “Starpkultūras sociālās vides uzlabošana dzīvesprasmju apguvei un pilnveidei Židiku Marijas Pečkauskaites ģimnāzijā (LT) un Nīgrandes pagasta Kalnu vidusskolā (LV)”.
   
  No 9. līdz 16. februārim Apvienotajos Arābu Emirātos notika IWAS Pasaules spēles.
   
  13. februāra vakarā Saldus novada domes priekšsēdētājs Māris Zusts, priekšsēdētāja vietnieks Raivis Zīrups un izpilddirektors Kristaps Osis tikās ar PII “Straumīte” bērnu vecākiem un darbiniekiem (Kalnu ciemā), lai runātu par iestādes darba organizēšanu adresē Kalnu iela 4, Kalni.
   
  Līdz ar 2019. gada sākumu, divpadsmit mēnešu garumā, trīs pašvaldības iestādes uzsāk dalību enerģijas taupīšanas sacensībās projekta COMPETE4SECAP ietvaros (Granta līgums Nr. 754162).
   
  Saldus novada būvvalde paziņo, ka ar Saldus novada būvvaldes 12.02.2019. ārkārtas sēdes lēmumu Nr.10, 1§, tiek uzsākta Detālplānojuma izstrāde Lidlauka teritorijai Saldus pagastā, lai veiktu zemesgabala sadalīšanu un detalizēti izvērtētu apbūves nosacījumu un citus rādītājus.
   
  13. februārī visā Latvijā norisinājās ikgadējā karjeras izglītības programma „Ēnu diena” – pasaulē atpazīstams un atzīts Junior Achievement karjeras izglītības pasākums 1. - 12. klašu skolēniem.
   
  Saldus novada izglītības iestādes aicina topošos skolēnus un viņu vecākus iepazīties ar izglītības iestādēm. 
   
  Saldus mūzikas skolā šomēnes sākta jauna, vecāku ierosināta iniciatīva – sākts darbs pie koncerttērpu “bibliotēkas” veidošanas.
   
  Labklājības ministrija (LM) nosūtījusi vēstuli plānošanas reģioniem un pašvaldībām, lai pateiktos par kvalitatīvo darbu un nozīmīgo ieguldījumu sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu attīstībā.
   
  Saldus pagasta pārvalde piedāvā iedzīvotājiem iepazīties ar informatīvo izdevumu "Druvas Doma”.
   
  Valsts akciju sabiedrība “Privatizācijas aģentūra” pārdod atklātā mutiskā izsolē ar augšupejošu soli valsts dzīvokļa īpašumu Nr. 4 Varavīksnes ielā 45, Saldū, Saldus novadā.
   
  Zemā pasta pakalpojumu pieprasījuma dēļ Saldus novada Pampāļu pagastā no 2019. gada 21. februāra tiek mainīts Pampāļu pasta nodaļas darbības modelis un darbalaiks, pielāgojot to iedzīvotāju reālajām vajadzībām.
   
  Saldus novada pašvaldības Apvienotā Jaunlutriņu, Šķēdes pagastu pārvalde paziņo, ka, pamatojoties uz Saldus novada domes lēmumu, ar 2019. gada 28. februāri izbeidz sniegt pakalpojumu dzeramā ūdens piegādē un kanalizācijas ūdeņu savākšanā Jūsu īpašumam Šķēdes pagastā.
   
  Saldus novada būvvalde 25.01.2019. ir pieņēmusi lēmumu ”Par Detālplānojuma nekustamajiem īpašumiem Zvārdes iela 3 un Varavīksnes iela 55, Saldū, Saldus novadā apstiprināšanu” (protokols Nr.6, 1§).
   
  Līdz 26. februārim dažādu vecuma grupu skolēni un viņu eksperti - skolotāji, vecāki, draugi – tiek aicināti pieņemt 24 dienu izaicinājumu, veidojot komandu un piesakoties Latvijas skolu atvērto datu hakatonam 2019.
   
  Aicinām Kurzemē dzīvojošo bērnu ar funkcionāliem traucējumiem vecākus un audžuvecākus pieteikties projektā “Kurzeme visiem” pieejamajiem bezmaksas sociālās rehabilitācijas pakalpojumiem pie psihologa vai rehabilitologa,  vai apmeklēt fizioterapiju, vai izglītojošas atbalsta grupu nodarbības.
   
  Lai novērtētu būvniecības nozares digitalizāciju, jaunāko tehnoloģiju un “Būves informācijas modelēšanas” jeb BIM risinājumu ieviešanu būvniecības nozarē, gada nogalē uzņēmums SIA “BIM Solutions” sadarbībā ar Ekonomikas ministriju (EM), VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ), Būvniecības valsts kontroles biroju (BVKB) un AS “RB Rail” uzsāk vērienīgu Latvijas būvniecības tirgus aptauju - “Lielā BIM Skaitīšana – pētījums par būvniecības nozares digitalizāciju Latvijā”.  
   
  Saldus novada būvvalde informē, ka 2019.gada 4.februārī ir noslēgusies būvniecības ieceres "Liellopu novietnes un kūtsmēslu krātuves būvniecība” Timmas, Jaunlutriņu pagasts, Saldus novads, zemes vienības kadastra apzīmējums 8458 003 0066, publiskā apspriešana.
   
  12. februāra vakarā saldeniece Līga Velvere sacensībās Francijā laboja sev piederošo Latvijas rekordu 800m skrējienā, uzvarot sacensībās ar rezultātu 2.01.10.
   
  Saldus novada pašvaldība Striķu iela 3, Saldus, LV 3801, Tālrunis: + 371 63807280, Mob. 26582757, Fakss: + 371 63881100, E-pasts:
   
  • |
  • |
  www.saldus.lv © Saldus novada dome, 2017
  Jautā mēram
  Jautā pašvaldībai

  Deklarēt dzīvesvietu

  PIESAKIES JAU TAGAD!
  < Februāris 2019 >
  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv


   

  Saldus Novada Vēstis
  2019. gada 31. janvāris


   


  Saldus novada pašvaldība Striķu iela 3, Saldus, LV 3801, Tālrunis: + 371 63807280, Mob. 26582757, Fakss: + 371 63881100, E-pasts:
   
  • |
  • |
  www.saldus.lv © Saldus novada dome, 2017