Sestdiena,  23. februāris,  2019
 
Vārda dienas:   Almants, Haralds
Saldus novads - MEDUS PILIENS KURZEMĒ
*
Šobrīd
+1.6°C
DR vējš 5 m/s
   

  Saldū viesojās aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis

  8. oktobris 2016, 14:36 2016 drukāt
  8. oktobrī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis apmeklēja jaunsargu orientēšanās sacensības "Vējiņu kauss", Saldus sporta skolu, kā arī viesojās Saldus novada pašvaldībā.
  Vizītes fotogaleriju skatīt šeit.

  Sacensībās “Vējiņu kauss”, kas šogad norisinājās Saldū, Kalnsētas parkā, piedalījās jaunsargi no Jelgavas, Apes, Jēkabpils, Lejasciema, Tilžas, Smiltenes, Valkas, Ogres, Ikšķiles, Stalbes, Naukšēniem, kā arī jaunieši no radniecīgām jauniešu organizācijām ― “Kaitseliit” (Igaunija) un “Šaulių Sąjunga” (Lietuva).

  Jaunsargus uzrunāja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, kurš pateicās jauniešiem par viņu izvēli kļūt par jaunsargiem, tādējādi rādot pozitīvu piemēru vienaudžu vidū. Visiem jaunsargiem viņš sacensībās vēlēja veiksmi.

  Saldus novada domes priekšsēdētāja Indra Rassa teica: “Liels prieks un gods, ka par šo sacensību vietu izvēlēts Kalnsētas parks Saldū un ka jūs visi esat šeit. Tas nozīmē, ka mūsu valstij ir droša nākotne, ka mūsu valstī aug patrioti un cilvēki, kuriem Latvija būs ļoti svarīga, tāpat kā šī kausa dāvātājiem – Vējiņu pārim.” Domes priekšsēdētāja vēlēja, lai uzvar stiprākais - tas, kurš īstajā brīdī spēj palīdzēt arī citiem.

  Jaunsardzes un informācijas centra 1. novada nodaļas vadītājs Dainis Karols teica: “Šajās sacensībās jūs varat pārbaudīt sevi. Jums ir dota iespēja Saldu iepazīt tuvāk aizraujošās orientēšanās sacensībās, ne tikai caur logu, braucot ar autobusu!”

  Arī Saldus sporta skolas direktors Guntars Kikučs sveica jaunsargus Saldū, kā arī informēja par sacensību norisi.

  "Vējiņu kauss" iedibināts kā ikgadēja tradīcija, un sacensības katru gadu notiek kādā no Latvijas novadiem. Pirmās šāda veida sacensības notika 2014. gadā Vidzemē, Cēsīs, 2015. gadā - Latgalē, Balvos, šogad sacensības norisinās Kurzemē, Saldū.

  Orientēšanās sacensības organizē Jaunsardzes un informācijas centrs ar mērķi saglabāt un uzturēt Ainas un Jāņa Vējiņu piemiņu, stāstīt jaunsargiem par patriotismu, vērtībām, nesavtīgumu, mācīt vēsturi, izzinot reālu cilvēku likteņgaitas trimdā.


  Vēlāk aizsardzības ministrs viesojās Saldus sporta skolā, kur tikās ar 2007. gadā dzimušo zēnu basketbolu komandu, kas īpaša ar to, ka visi komandas spēlētāji ir arī jaunsargi. Ministrs atgādināja, ka viena no svarīgākajām lietām basketbolā, tāpat kā valstī – ir aizsardzība.

  Pēc tam R. Bergmanis un D. Karols viesojās Saldus novada pašvaldībā, kur tikās ar Saldus novada domes priekšsēdētāju Indru Rassu, Saldus novada pašvaldības izpilddirektora vietnieci Sarmīti Ozoliņu, Nīgrandes pagasta Kalnu vidusskolas direktori Inetu Gangnusu un Nīgrandes pagasta Kalnu vidusskolas Valsts Aizsardzības mācības skolotāju un Jaunsargu instruktoru Ainaru Lapu. Galvenā sarunas tēma bija Valsts Aizsardzības mācības programmas pilnveide Nīgrandes pagasta Kalnu vidusskolā, kā arī Saldus novada pašvaldības un Aizsardzības ministrijas iespējamās sadarbības un atbalsta iespējas.
   
  Informāciju sagatavoja
  p/a “Saldus TIKS centrs”
  sabiedrisko attiecību speciāliste
  Zane Sproģe
  Saldus novada pašvaldība Striķu iela 3, Saldus, LV 3801, Tālrunis: + 371 63807280, Mob. 26582757, Fakss: + 371 63881100, E-pasts:
   
  • |
  • |
  www.saldus.lv © Saldus novada dome, 2017
  Jautā mēram
  Jautā pašvaldībai

  Deklarēt dzīvesvietu

  PIESAKIES JAU TAGAD!
  < Februāris 2019 >
  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv


   

  Saldus Novada Vēstis
  2019. gada 31. janvāris


   


  Saldus novada pašvaldība Striķu iela 3, Saldus, LV 3801, Tālrunis: + 371 63807280, Mob. 26582757, Fakss: + 371 63881100, E-pasts:
   
  • |
  • |
  www.saldus.lv © Saldus novada dome, 2017