+15°C
A vējš 3.6 m/s

Noskaidrots “Gada treneris” un “Gada sportists”

22. decembris 2017, 15:55 2017 drukāt
    Pasākumā “Sporta skolas laureāts” 20. decembra vakarā Saldus Mūzikas un Mākslas skolu akustiskajā koncertzālē tika sumināti labākie sportisti un viņu treneri, kuri 2016./2017. mācību gadā dažādās vecuma grupās ir izcīnījuši godalgotas vietas Latvijas čempionātos, starptautiska mēroga sacensībās un piedalījušies Eiropas čempionātos.
    Nominācijas “Gada treneris” un “Gada sportists” šogad pasniedza Saldus novada domes priekšsēdētāja vietnieks Māris Zusts, neslēpjot to, ka tas ir liels gods pasniegt šīs balvas! Pirms apbalvošanas M. Zusts uzrunāja sportistus, atgādinot, ka šis ir Ziemassvētku laiks, gada beigas un pārdomu laiks. Tas ir mirklis, lai atskatītos uz sezonu un saprastu, kas ir izdarīts, kas nav izdarīts, apjaust kļūdas un nākotnē tās nepieļaut. M. Zusts aicināja ikvienu novērtēt izcilās sporta iespējas Saldū un izmantot tās!
    Šogad nominācija “Gada treneris” tika pasniegta Pēterim Višņevičam un nomināciju “Gada sportists” jau otro gadu ieguva Raivita Koreņika.

Par augstajiem sasniegumiem basketbolā apbalvojumus saņēma:
    • Raivita Koreņika, kura Eiropas čempionātā U16 grupā izcīnīja augsto 4. vietu un ieguva ceļazīmi uz Pasaules čempionātu.
    • Kolīna Kārtere, kura Latvijas izlases 1 komandas sastāvā Baltijas kausa sacensībās izcīnīja 1. vietu.
    • Paula Mikalauska, Latvijas izlases 2 komandas sastāvā Baltijas kausa sacensībās izcīnīja 4. vietu. Tikai 1 punkts šķīra no 3. vietas spēlē pret Igauniju.
    • Kristofers Strautmanis, kurš Eiropas čempionātā U16 grupā ieguva 8. vietu un  Latvijas izlases sastāvā Baltijas jūras kausa sacensībās izcīnīja 1. vietu.
    • Trenere Līva Štamere.
    • Treneris Pēteris Višņevičs.
    • Treneris Edgars Buiķis.
    Par augstajiem sasniegumiem vieglatlētikā apbalvojumus saņēma:
    • Linda Elīza Jumīte, kura Latvijas Republikas čempionātā U18 vecuma grupā diska mešanā izcīnīja 2. vietu un Baltijas valstu sacensībās Latvijas izlases sastāvā ieguva 6. vietu.
    • Sonora Sergejeva, kura Latvijas izlases sastāvā U16 vecuma grupā Baltijas jūras spēles sacensībās stafetes skrējienā 4 x 100 m izcīnīja 4. vietu un tāllēkšanā izcīnīja 8. vietu.
    • Gints Jarašuns, kurs Latvijas Republikas čempionātā U16 vecuma grupā 400 m ieguva 2. vietu un Baltijas valstu sacensībās Latvijas izlases sastāvā 400 m izcīnīja 5. vietu.
    • Ralfs Eduards Gauja, kurš Latvijas Jaunatnes olimpiādē izcīnīja 3. vietu lodes grūšanā.
    • Trenere Marina Dambe.
    • Treneris Juris Zilvers.
    • Trenere Daila Mankusa.
    Par augstajiem sasniegumiem svarcelšanā apbalvojumus saņēma:
    • Reinis Pēteris Gonta, kurš Eiropas čempionātā junioriem U20 vecuma grupā ieguva 16. vietu un Latvijas čempionātā pieaugušajiem izcīnīja 3. vietu.
    • Svens Jānis Andžāns, kurš Latvijas čempionātā pieaugušajiem ieguva 2.vietu.
    • Zanda Šternberga, tika apbalvota par izcīnīto 3.vietu Latvijas čempionātā U15 vecuma grupā.
    • Treneris Jānis Andžāns.
    Par augstajiem sasniegumiem orientēšanās sportā apbalvojumus saņēma:
    • Elza Ķuze, kura Latvijas izlases komandas sastāvā piedalījās starptautiskajā skolu sporta federācijas organizētajā pasaules čempionāta orientēšanās sportā U15 vecuma grupas garajā distancē, izcīnot 4. vietu. Kopsummas kopvērtējumā U15 vecuma grupā jaunietēm Elza ierindojās 2. vietā.
    • Treneris Guntars Kikučs.
    Pasākumā tika sveikti sportisti nominācijā “Perspektīvākais audzēknis”, kurus izvirzīja treneri par labiem rezultātiem sacensībās un lielo centību treniņos, kā arī tika nominēti trīs mērķtiecīgākie treneri šajā mācību gada sezonā.

Pasākumā ar dejas ritmiem priecēja Zane Ilenāne un zumbas meitenes. Ar muzikālu priekšnesumu klātesošos pārsteidza duets “Santehniķi”, spēlējot dziesmas uz trubafona. Pasākuma noslēgumā ar Ziemassvētku dziesmu uzstājās Saldus sporta skolas audzēkne Dana Gakute.