Piektdiena,  26. aprīlis,  2019
 
Vārda dienas:   Alīna, Rūsiņš, Sandris
Saldus novads - MEDUS PILIENS KURZEMĒ
 
Šobrīd
°C
bezvējš
   

  Gaisa balonu festivāls "Saldum -160"

  8. jūlijs 2016, 11:50 2016 drukāt
  22. un 23. jūlijā Saldū norisināsies viens no Saldus pilsētas jubilejas gada centrālajiem pasākumiem – grandiozais gaisa balonu festivāls "Saldum – 160”.
   
  "Tas būs viens no beidzamo gadu lielākajiem un vērienīgākajiem gaisa balonu festivāliem Latvijā, kura laikā divas dienas notiks ne vien gaisa balonu lidojumi virs Saldus pilsētas, bet programmā paredzēta arī degļu parāde un balonu spīdēšana dažādās Saldus vietās,” pauž festivāla rīkotāji, norādot, ka šogad pasākumā piedalīsies ekipāžas ne vien no Latvijas, bet arī no Lietuvas, tādējādi pasākuma apmeklētājiem būs iespēja priecāties par vēl neredzētiem un īpaši skaistiem baloniem.
   
  Festivāla laikā plānoti trīs gaisa balonu lidojumi virs Saldus: 22. jūlija vakarā, kā arī 23. jūlijā no rīta un vakarā. Šobrīd, skatot aktuālos mērījumus, rīkotāji ziņo, ka visas trīs reizes gaisa baloni pacelsies no Druvas lidlauka. Taču, lai saldeniekiem un pilsētas viesiem būtu iespējams balonu pacelšanos vērot tuvumā, tiek plānots, ka viena no pacelšanās vietām būs pilsētas teritorijā – Saldus 1. vidusskolas sporta laukumā.
   
  "Tā kā festivālā šogad piedalās 20 gaisa balonu ekipāžas, centīsimies, lai balonu pacelšanos redzētu pēc iespējas vairāk cilvēku. Tādēļ plānojam, ka daļa balonu vakara lidojumam pacelsies no Saldus 1. vidusskolas stadiona, bet lielākā daļa – no Druvas lidlauka. Protams, tas ir eksperiments, taču darīsim visu, lai gaisa baloni pilsētniekiem būtu labi redzami un lai tie lidotu tieši pāri pilsētai. Protams, tas viss atkarīgs no laika apstākļiem, taču ceram, ka plānotais mums izdosies,” atzīst festivāla tehniskais direktors un gaisa balona pilots Kristaps Frickauss.

  Gaisa balonu pacelšanās no minētajām vietām vakaros paredzēta ap plkst. 19:00 vai 20:00, bet no rīta - ap plkst. 6:00. Pēc jaunākajiem mērījumiem sestdienas agrā rītā izskatās, ka balonu pacelšanās miglas dēļ​ var aizkavēties. Apuvenais pacelšanās laiks - ap plkst. 7:00 - 7:30.
  Turpretī sestdienas vakarā pacelšanās būs ap plkst. 19:00, nevis 20:00, kā minēts iepriekš. Turklāt trīs baloni pacelsies no Saldus 1. vsk. stadiona, trīs - no Cieceres internātpamatskolas stadiona, bet pārējie - no Druvas lidlauka.

   
  Pēc pirmā lidojuma 22. jūlijā ap plkst. 22.00 Saldus pilsētā norisināsies degļu parāde, kuras sākums plānots pie Druvas lidlauka. Parāde divas reizes virzīsies pa šādu maršrutu: Saldus lidlauks - Kuldīgas iela - Kalna iela - Skrundas iela - Lielā iela - Rīgas iela - Jelgavas iela - Kuldīgas iela. Pēc otrās dienas lidojumiem 23. jūlijā ap plkst. 22.00 notiks balonu spīdēšana, kuras laikā saldenieki un pilsētas viesi par spīdošajiem baloniem varēs priecēt acis gan Saldus tirgus laukumā, gan O. Kalpaka laukumā, gan Cieceres internātpamatskolas stadionā.
  Festivāla organizatori uzsver, ka pasākumi norisināsies TIKAI labvēlīgos laika apstākļos un pasākumu norises laiki var mainīties atkarībā no laika apstākļiem, tādēļ pasākumu apmeklētāji aicināti sekot līdzi aktuālajai informācijai mājas lapā www.saldus.lv un Saldus novada pašvaldības kontos sociālajos tīklos.
   
  Tāpat pasākuma rīkotāji informē, ka saistībā ar pasākuma norisi Saldus pilsētas teritorijā plānoti satiksmes ierobežojumi. Tāpat iedzīvotājiem tiek lūgts būt saprotošiem attiecībā uz paaugstinātu trokšņa līmeni rīta un vakara stundās, baloniem paceļoties, kā arī tiek aicināti atbalstīt gaisa balonu nosēšanos, vajadzības gadījumā neliedzot to veikt arī privātīpašumu teritorijās.
   
  Jāpiebilst, ka 23. jūlijā visas dienas garumā Saldū norisināsies vēl vairāki pasākumi – Lavandu svētki lauku sētā “Kalnjaunsētas”, Saldus ezera svētki Saldus ezera pludmalē un Latvijas senākais rokfestivāls “Saldus Saule”.
   
  Pasākumu organizē: Saldus novada p/a “Saldus TIKS centrs” un SIA “Forte PR”.
   
  Vairāk informācijas:
   
  Jānis Kļaviņš, producents
  e-pasts: , tālr. 26131727
   
  Una Griškeviča, projekta sabiedrisko attiecību vadītāja
  e-pasts: , tālr. 29151986
  Uz tikšanos Saldū!
   
   
  Gaisa balonu festivāla "Saldum - 160" pirmā vakara lidojums
  Gaisa balonu festivāla "Saldum - 160" otrā vakara lidojums
  Saldus novada pašvaldība Striķu iela 3, Saldus, LV 3801, Tālrunis: + 371 63807280, Mob. 26582757, Fakss: + 371 63881100, E-pasts:
   
  • |
  • |
  www.saldus.lv © Saldus novada dome, 2017
  Jautā mēram
  Jautā pašvaldībai

  Deklarēt dzīvesvietu
  < Aprīlis 2019 >
  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv


   

  Saldus Novada Vēstis
  2019. gada 5. aprīlis


   


  Saldus novada pašvaldība Striķu iela 3, Saldus, LV 3801, Tālrunis: + 371 63807280, Mob. 26582757, Fakss: + 371 63881100, E-pasts:
   
  • |
  • |
  www.saldus.lv © Saldus novada dome, 2017